

Letní dovolená
díl 3. - seznamy & výbava
Poté, co jsme vyřídili všechny stěžejní záležitosti potřebné k vycestování, máme doklady i zajištěný pobyt a dokonce i kontury dovolenkového programu, je čas začít přemýšlet nad výbavou a dávat dohromady seznam věcí k zabalení.
Většinu z nich zpravidla míváme doma (o tom se ale přesvědčíme dopředu, jakožto i o stavu věcí, ať nám pak na závěr balení nevypálí rybník zpuchřelé gumičky u plavek...) a část budeme muset opatřit, buďto zapůjčením od přátel, nebo včasným zakoupením.
Vemem si proto tužku a papíry nebo zapnem počítač a pustíme se do kompletace seznamu.
Můj seznam letní dovolené je rozdělený na několik částí:
-
věci, které budu mít po cestě při sobě v oné zipové obálce, kterou jsem zmiňovala v prvním díle, a v ní budou doklady, vouchery, letenky při cestě letadlem atp.
-
věci, které budou v kabině auta (taška s jídlem, fotoaparát, mobil s nabíječkou, čtení, zábava pro děti...)
-
jednotlivé seznamy věcí pro každé dítě
-
jednotlivé seznamy hraček a vybavení pro každé z dětí
-
společné hračky a vybavení obou dětí
-
toaletní potřeby pro děti
-
seznam věcí pro sebe (muž si balí sám)
-
toaletní taška pro nás dospělé
-
lékárnička
-
různé
Před každou položkou jsou tři sloupky s políčky k odškrtnutí všeho, co už je
-
zařízené/zakoupené
-
vyzvednuté a připravené k zabalení
-
zabalené
A stejně tak za každou položkou jsou tři sloupky s políčky k označení, kde přesně je daná věc zabalena. Zpravidla jde o kufr, tašku nebo příruční tašku každého člena rodiny, při větší cestě, kdy je zavazadel víc, do poznámek proto specifikuji, o kterou tašku nebo kufr jde. Odpadává pak tápání, ve kterém z těch tří (šesti, osmi, deseti...) objemných kusů vaší bagáže může být to či ono.
Nezapomeňte si vytisknout další balicí seznamy (z balíčku v prvním díle)
V praxi pak balení s nimi vypadá takto:
Zamažu z předtištěného seznamu nepotřebné položky (např. letenky při cestě autem, techničák při letu letadlem) a připíšu si optimální množství všech položek (odvíjí se od délky pobytu a charakteru cesty, ale i tady platí, že méně je více). Seznam si vytisknu a označím si vše, co je potřeba zařídit, objednat, půjčit nebo zakoupit. Pokud to je jen trochu možné, nakupuji online, abych se vyhnula frontám i davům, zrovna třeba nákup v lékárně považuji za zbytečně rizikový.
Pořízené věci pak snáším na jedno místo (prádelní koš, ikeácké tašky atp.) a odškrtnu jako vyřízené.
Při finálním balení pak už jen věci rozdělím do tašek, odškrtnu co je zabalené a označím, ve kterém zavazadle se věc nachází.